Objednejte za 999 Kč a získejte DÁREK+ DOPRAVU ZDARMA !

Polypropylenové sáčky

Seznamte se s polypropylenovými sáčky

Obalové materiály se neustále vyvíjejí a jsou využívány v různých odvětvích. Vyznáte se v nich? Víte, jaké budou právě pro vaše účely nejlepší? Pojďme si více přiblížit polypropylenové sáčky. Že vám to nic neříká? Určitě zjistíte, že je v praxi znáte…

Co jsou polypropylenové sáčky

Polypropylenové sáčky (PP sáčky) jsou vyráběné z čirého polypropylenu, což je termoplastický polymer, tedy plast. Používá se v různých oblastech, snad nejvíce v potravinářském a textilním průmyslu.

Mimo jiné se z polypropylenu vyrábí právě sáčky. S materiálem těchto sáčku se můžeme setkat také pod označením BOPP či „nepravý celofán“. Jde o fólii vyznačující se vysokým leskem, pevností, hladkostí a jsou průhledné. Kromě čiré varianty se mohou prodávat i s potiskem.

PP sáčky jsou levnější náhradou celofánu. Hlavní rozdíl v nich spočívá v tom, že polypropylen je plast a celofán se vyrábí z přírodního materiálu.

Výhody a využití polypropylenových sáčků

Polypropylenové sáčky jsou zdravotně nezávadnými obaly a zároveň jsou odolné vůči olejům, alkoholu a rozpouštědlům.

Zdravotní nezávadnost dává PP sáčkům široké využití v potravinářském průmyslu. Balí se do nich pečivo, sypané čaje či jiné potraviny. Hojně se využívá i při balení textilu a dále jde o obalový materiál pro časopisy, reklamní předměty, hygienické potřeby a mnoho dalších produktů.

Různé varianty polypropylenových sáčků

Polypropylenové sáčky se vyrábějí v různých variantách, například se samolepící plochou pro snadné uzavření a otevření obsahu sáčku (obvykle lze otevřít a uzavřít opakovaně). Mohou být i se závěsem, který vám umožní vystavit sáčky s obsahem na prodejní stojan. Některé mají zip, vložené dno, křížové dno atd. Liší se i velikostí.

Polypropylenových sáčků tedy využívají obchodníci, ale rovněž v „běžném životě“ mají široké využití, například na roztřídění různých předmětů.

Kromě sáčků se z tohoto materiálu vyrábí kornouty a další produkty. Nepravý celofán je oblíbený také na balení dárkových předmětů. A na jaké účely se bude hodit vám?